ŠOVASAR VISBIEŽĀK AUTO NOMĀ ITĀLIJĀ, SPĀNIJĀ UN VĀCIJĀ; CETURTAJĀ VIETĀ - LATVIJA

Auto nomas uzņēmuma “Booking Group Corporation” platformas EconomyBookings.com apkopotā statistika liecina, ka šajā vasaras sezonā dodoties uz ārvalstīm, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk auto nomas pakalpojumus izmanto Itālijā, Spānijā un Vācijā.

Apkopotie dati atklāj arī interesantu tendenci, ka ceturtā populārākā valsts, kurā iedzīvotāji nomā automašīnas ir Latvija, kas skaidrojams ar to, ka vasaras sezonā cilvēki dodas garākos atpūtas braucos un nomā automašīnas ilgtermiņā.

“Auto nomas popularitātes pieaugums Latvijā ļauj secināt, ka iedzīvotāji izbauda atpūtu, vasarā dodot priekšroku ceļojumiem ar auto pa Baltijas valstīm, tāpēc arī vērojams, ka ilgtermiņa nomas vietējā tirgū kļūst pieprasītākas. Šādā gadījumā mūsu piedāvātie pakalpojumi ir izdevīgāki, nekā īstermiņa auto īres iespējas, kas ir ērtas tad, ja mašīna nepieciešama uz īsu pārbraucienu,” pauž “Booking Group Corporation” valdes priekšsēdētājs Alens Baibekovs.

Analizējot datus par iedzīvotāju auto nomas pakalpojumu tendencēm vasaras sezonā, var secināt, ka populāri ceļojumu galamērķi ir arī Portugāle, Grieķija un Kipra, kuras ieņem vietu starp desmit biežākajiem vasaras tūrisma galamērķiem, kuros tiek nomāti automobiļi. Šī tendence rāda, ka neskatoties uz to, ka Latvijā ir silti laikapstākļi, iedzīvotāji vasaras sezonā tāpat dodas uz dienvidu valstīm, kurās ir īpaši karsts klimats.

Rezervējot auto tiešsaistes platformā EconomyBookings.com, iespējams izvēlēties ērtāko mašīnas saņemšanas lokāciju. Šajā vasarā populārākās vietas ir Milānas Malpensas un Bergamo lidostas Itālijā. Ceturtā populārākā auto saņemšanas vieta ir Malagas lidosta, savukārt, piektā – Barselonas lidosta Spānijā.
A.Baibekovs atklāj: “Populāro galamērķu auto nomas tendences pēdējo gadu laikā ir diezgan nemainīgas un pirmajās vietās gan ziemas, gan vasaras sezonās visbiežāk ir Itālija, Spānija un Vācija. Nemitīgi apkopojam datus par klientu auto nomas paradumiem pasaulē, kas ļauj izdarīt secinājumus par tūrisma nozares attīstību un varam pielāgot piedāvāto pakalpojuma klāstu atbilstoši pieprasījumam.”

Uzņēmuma dati liecina, ka EconomyBookings.com tiešsaistes platformā ziemas sezonas populārākie auto nomas galamērķi bija Itālija, Polija, Spānija, Vācija, Grieķija un Malta. Savukārt, Latvija pēc auto nomas regularitātes ziemā ieņēma vien septīto vietu.

Par “Booking Group Corporation” (EconomyBookings.com)

Latvijā izveidotais uzņēmums SIA “Booking Group Corporation” pārstāv tiešsaistes platformu EconomyBookings.com, kas ir viens no pasaules līderiem tiešsaistes auto rezervēšanas tirgū, nodrošinot automašīnu rezervācijas pakalpojumus vairāk nekā 20 000 nomas vietās 180 pasaules valstīs Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, Āzijā, kā arī Austrālijā un Okeānijā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 800 partneru visā pasaulē, tajā skaitā pasaules lielākie auto nomas uzņēmumi, piemēram, “Sixt”, “Hertz”, “Enterprise Holdings”, “Dollar Thrifty” un daudzi citi, kas ļauj piedāvāt plašu transportlīdzekļu klāstu. Katru gadu “Booking Group Corporation” uzlabo ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, lai kļūtu par vienu no lielākajiem reģionālajiem tehnoloģiju uzņēmumiem. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā pārsniedza 133 miljonu eiro; peļņa – 2,6 miljoni eiro.

Recent News & Insights
News

SIA “Booking Group Corporation” valdes priekšsēdētājs Alens Baibekovs: “Viss sasniegtais nācis ar smagu ikdienas darbu – strādājam nozarē jau 15 gadus un sajūtas, ka beidzot “lidojam”, joprojām nav. Kādreiz priecājāmies par vienu pasūtījumu dienā, pagājušajā gadā pasūtījumu skaits caur mūsu platformu jau tuvojās miljonam, bet viegluma sajūtas joprojām nav. Bija ne viens vien brīdis, kad sāc zaudēt ticību, ka tev izdosies. Un recepte šādos brīžos ir viena – sakost zobus, katru dienu braukt uz darbu, darīt rutīnas lietas un strādāt, strādāt, strādāt.”

News

Kā liecina auto nomas tiešsaistes platformas “EconomyBookings.com” apkopotā statistika, latvieši ieņem 20.vietu pēc auto nomas pakalpojumu izmantošanas biežuma Eiropā. Tāpēc, lai padarītu auto nomas procesu vienkāršu un saprotamu, “EconomyBookings.com” eksperti apkopojuši biežāk novērotās kļūdas, no kurām izvairīties, nomājot automobili.

News

Lielākajai daļai jeb 82% Latvijas iedzīvotāju, kas strādā vadošajos amatos, svarīgākais nomas auto izvēles kritērijs ir izdevīgākā cena. Tas noskaidrots uzņēmuma “Booking Group Corporation” platformas EconomyBookings.com pasūtītajā iedzīvotāju aptaujā, kas veikta šā gada martā.