Pieci padomi, kā izvēlēties nomas auto vasaras ceļojumam

Vasaras tūrisma sezona rit pilnā sparā, tāpēc plānojot atvaļinājuma ceļojumus, savlaicīgi jāpadomā par ērtāko pārvietošanās veidu un atbilstošāko automašīnas tipu, baudot atpūtu. Lai pilnvērtīgi izbaudītu atpūtas braucienus, “EconomyBookings.com” eksperti apkopojuši noderīgus padomus, kas atvieglos piemērotākā nomas auto izvēli ceļojumam.

Automašīnu kategorijas

Piemērotāko automašīnu vasaras ceļojumam varēsiet izvēlēties, izvērtējot vairākus faktorus. Lielākoties nomas automašīnas tiek klasificētas: kompakts jeb ekonomisks (četras sēdvietas, ideāli piemērotas diviem pieaugušajiem un diviem bērniem), vidēja izmēra (piecas sēdvietas, ietilpība četri pieaugušie un viens bērns), pilnizmēra (“premium”, luksuss vai SUV automašīnas – piecas sēdvietas, piemērotas pieciem pieaugušajiem) un minivens (līdz septiņām sēdvietām, ideāli piemērots lielākām grupām).

Īpašiem gadījumiem pieejamas arī, piemēram, sporta un luksusa automašīnas. Pēdējā laika tendences pierāda, ka arvien lielāku popularitāti iegūst elektroautomašīnas, tomēr svarīgi ņemt vērā, ka daudzās kūrortu pilsētās ir ierobežots piedāvātais uzlādes staciju skaits. Tāpat elektoauto nebūs īsti piemērots, ja plānojat doties kalnu izbraucienos, kur nereti ir tikai mazas reģionu degvielas uzpildes stacijas bez elektroauto uzlādes iespējām.

Nomas auto izvēles kritēriji

  1. Izvēlieties automašīnas tipu, kas atbilst pēc ietilpības: Pirms izvēlaties automašīnu, apziniet cik cilvēki ceļos, cik liela būs bagāža un kādas ir maršruta īpatnības. Visbiežāk, nomājot auto vasaras brīvdienām, ir jāizvēlas starp diviem automašīnu ietilpības veidiem, standarta un kompaktiem izmēriem, piemēram, sedaniem un lielākiem auto, piemēram, SUV. Mazāka automašīna ir laba izvēle, ja nepieciešams nokļūt no A uz B punktu. Tāpat mazi auto būs ērti pilsētas vidē, jo atvieglos pārvietošanos pa dažkārt sarežģītām un šaurām ieliņām. Arī auto novietošanas iespējas mēdz būt stipri ierobežotas tūristu pilnajās kūrortpilsētās, tāpēc mazam auto būs vieglāk atrast stāvvietu. Atšķirībā no kompakta auto, lielāks automobilis būs praktiskāka izvēle, ja dodaties uz kempingu ar lielu bagāžu vai, piemēram, ja plānojat ceļojumu grupā.
  2. Ņemiet vērā ceļa apstākļus: Ja plānoti ceļojumi pa kalnainiem vai grūtāk pieejamiem apvidiem, piemērotāks ir pilnpiedziņas auto, SUV vai krosovers. Tādējādi parūpēsieties par drošību un grūtāk izbraucami ceļi būs jautrs piedzīvojums. Turklāt SUV automašīnām ir liela salona ietilpība, tāpēc iespējams paņemt līdzi visu nepieciešamo, lai kalna augstienē izbaudītu, piemēram, ēdienreizi ar brīnišķīgu skatu.
  3. Padomājiet par degvielas patēriņu: Vasaras ceļojumi bieži nozīmē garāku braucienu distanci un tādēļ ekonomisks auto var būt finansiāli izdevīga izvēle, kas arī samazinās laika patēriņu, jo nebūs nepieciešamība pēc regulāriem pieturpunktiem degvielas uzpildes stacijās.
  4. Izmantojiet drošības funkcijas un aprīkojumu: Ja plānoti gari braucieni, izvērtējiet automašīnas drošības funkcijas. Savukārt, ja īrējat automašīnu komforta un piedzīvojuma ceļojumam, pārbaudiet auto salona aprīkojumu, lai tajā būtu pieejams, piemēram, mūzikas “Bluetooth” pieslēgums un kondicionieris.
  5. Pārbaudiet nomas noteikumus un apdrošināšanu: Pirms īrējat automašīnu, rūpīgi izpētiet nomas noteikumus un apdrošināšanu. Uzmanīgi izlasiet līgumu, ievērojiet nodrošinājuma prasības un pārliecinieties, ka ir nepieciešamais apdrošināšanas segums.

Visbeidzot, atcerieties, ka automašīnas izvēle ir atkarīga no katra individuālajām vajadzībām un ceļojumu plāniem. Pirms rezervējat automašīnu, padomājiet par savām prasībām un budžetu, lai izvēlētos piemērotu pārvietošanos vasaras ceļojumam.

Recent News & Insights
News

SIA “Booking Group Corporation” valdes priekšsēdētājs Alens Baibekovs: “Viss sasniegtais nācis ar smagu ikdienas darbu – strādājam nozarē jau 15 gadus un sajūtas, ka beidzot “lidojam”, joprojām nav. Kādreiz priecājāmies par vienu pasūtījumu dienā, pagājušajā gadā pasūtījumu skaits caur mūsu platformu jau tuvojās miljonam, bet viegluma sajūtas joprojām nav. Bija ne viens vien brīdis, kad sāc zaudēt ticību, ka tev izdosies. Un recepte šādos brīžos ir viena – sakost zobus, katru dienu braukt uz darbu, darīt rutīnas lietas un strādāt, strādāt, strādāt.”

News

Kā liecina auto nomas tiešsaistes platformas “EconomyBookings.com” apkopotā statistika, latvieši ieņem 20.vietu pēc auto nomas pakalpojumu izmantošanas biežuma Eiropā. Tāpēc, lai padarītu auto nomas procesu vienkāršu un saprotamu, “EconomyBookings.com” eksperti apkopojuši biežāk novērotās kļūdas, no kurām izvairīties, nomājot automobili.

News

Lielākajai daļai jeb 82% Latvijas iedzīvotāju, kas strādā vadošajos amatos, svarīgākais nomas auto izvēles kritērijs ir izdevīgākā cena. Tas noskaidrots uzņēmuma “Booking Group Corporation” platformas EconomyBookings.com pasūtītajā iedzīvotāju aptaujā, kas veikta šā gada martā.