Četri praktiski padomi, kā, nomājot auto, neiekrist uz liekiem tēriņiem

Auto noma ir ērts pārvietošanās veids dažādās dzīves situācijās, tomēr, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem un liekiem tēriņiem, ir svarīgi pievērst uzmanību nomas līguma nosacījumiem, kas regulē papildu izmaksu piemērošanu. Auto nomas tiešsaistes platformas EconomyBookings.com eksperti apkopojuši noderīgus padomus, kā nomāt auto, izvairoties no papildu izdevumiem.

Nobrauktie kilometri – pirms un pēc

Pirms saņemat nomāto auto, rūpīgi izpētiet nomas līgumu. Bieži vien iznomātājs līgumā iekļauj nosacījumus par nobrauktajiem kilometriem, kas var radīt papildu izmaksas. Pārliecinieties, vai nomas cena ietver noteiktu kilometru skaitu, un, ja apzināties, ka nobrauksiet vairāk kilometru, tad pirms nomas līguma parakstīšanas aprēķiniet, cik lielas būs izmaksas par plānoto auto nomu.

Administratīvās izmaksas – negaidītie tēriņi

Izvairieties no galvassāpēm un uzmanīgi izlasiet nomas līguma nosacījumus, kas saistās ar administratīvajām izmaksām. Pārliecinieties, vai ir skaidri noteikti sodi avārijas gadījumā un pārkāpumu rezultātā. Izpētiet, ko sedz nomas cenā iekļautā apdrošināšana. Nofotografējiet visus bojājumus — tas var būt laikietilpīgi, taču sevišķi vērtīgi problēmu gadījumā. Ja, paņemot automašīnu, ir radušies bojājumi, pārliecinieties, vai nomas uzņēmums to ir sev atzīmējis, kā arī paši tos nofotografējiet. Ja nododat automašīnu ārpus darba laika, nofotografējiet tās stāvokli, tādējādi pasargājot sevi no potenciālajiem riskiem, kad iznomātājs liek uzņemties vainu par citu radītiem bojājumiem. Līdztekus iepazīstieties ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu sekām un iespējamiem sodiem šādos gadījumos.

Auto tīrīšana – samaziniet papildu izdevumus

Pirms atdošanas pārbaudiet nomātā auto stāvokli un ievērojiet tīrīšanas prasības. Vairāki nomas uzņēmumi liek piemaksāt, ja atdodat netīru auto. Iegūstiet sīkāku informāciju par šiem noteikumiem, lai izvairītos no neplānotām papildu izmaksām.

Laiks ir nauda – pārbaudiet atgriešanas noteikumus

Nepalaidiet garām svarīgu aspektu – laika uzskaiti! Pirms auto saņemšanas un atdošanas noskaidrojiet, vai noteiktas papildu izmaksas par kavējumiem. Rezervācijas veikšanas laikā vienmēr ievadiet informāciju par savu lidojumu. Ja mašīnas saņemšana paredzēta no lidostas, tad rezervācijas pieteikumā nepieciešams norādīt lidojuma numuru un ierašanās laiku, tādējādi iznomātājs būs informēts gadījumā, ja lidojums aizkavējas un nepieciešams uzgaidīt. Automašīnu nomas uzņēmumi aprēķina maksu 24 stundu blokos, tādēļ, ja nomājat automašīnu vienā dienā plkst. 15:00, bet plānojat to atdot plkst. 13:00 dažas dienas vēlāk, tāpat norādiet atgriešanas laiku plkst. 15:00, jo tas dos zināmu rīcības brīvību bez papildu maksas.

“Arī mēs saskaramies ar dažādiem sarežģījumiem auto nomas procesā, piemēram, gadījumiem, kad kavējas lidojums, taču klients, rezervējot auto, nav ievadījis lidojuma numuru. Šādās situācijās vienmēr cenšamies rast labākos risinājumus un saviem klientiem piedāvājam zvanu centra atbalstu. Aicinu ikvienu nomas pakalpojumus plānot apdomīgi, ievērojot ieteikumus un izvairoties no liekiem tēriņiem, tādējādi arī baudot brīvību un elastību, kas ir būtiskākās auto nomas priekšrocības,” saka “Booking Group Corporation” valdes priekšsēdētājs Alens Baibekovs.

Recent News & Insights
News

SIA “Booking Group Corporation” valdes priekšsēdētājs Alens Baibekovs: “Viss sasniegtais nācis ar smagu ikdienas darbu – strādājam nozarē jau 15 gadus un sajūtas, ka beidzot “lidojam”, joprojām nav. Kādreiz priecājāmies par vienu pasūtījumu dienā, pagājušajā gadā pasūtījumu skaits caur mūsu platformu jau tuvojās miljonam, bet viegluma sajūtas joprojām nav. Bija ne viens vien brīdis, kad sāc zaudēt ticību, ka tev izdosies. Un recepte šādos brīžos ir viena – sakost zobus, katru dienu braukt uz darbu, darīt rutīnas lietas un strādāt, strādāt, strādāt.”

News

Kā liecina auto nomas tiešsaistes platformas “EconomyBookings.com” apkopotā statistika, latvieši ieņem 20.vietu pēc auto nomas pakalpojumu izmantošanas biežuma Eiropā. Tāpēc, lai padarītu auto nomas procesu vienkāršu un saprotamu, “EconomyBookings.com” eksperti apkopojuši biežāk novērotās kļūdas, no kurām izvairīties, nomājot automobili.

News

Lielākajai daļai jeb 82% Latvijas iedzīvotāju, kas strādā vadošajos amatos, svarīgākais nomas auto izvēles kritērijs ir izdevīgākā cena. Tas noskaidrots uzņēmuma “Booking Group Corporation” platformas EconomyBookings.com pasūtītajā iedzīvotāju aptaujā, kas veikta šā gada martā.