Piecas biežāk novērotās kļūdas, nomājot auto

Kā liecina auto nomas tiešsaistes platformas “EconomyBookings.com” apkopotā statistika, latvieši ieņem 20.vietu pēc auto nomas pakalpojumu izmantošanas biežuma Eiropā. Tāpēc, lai padarītu auto nomas procesu vienkāršu un saprotamu, “EconomyBookings.com” eksperti apkopojuši biežāk novērotās kļūdas, no kurām izvairīties, nomājot automobili.

1.Neprecīzi norādīta informācija auto nomas pieteikumā

Lai nomātu automašīnu, nepieciešams veikt tās rezervāciju, un, kā novērots, tieši šajā posmā cilvēki bieži pieļauj kļūdas, norādot nepilnīgu informāciju. Pēc piemērotākā spēkrata izvēles, svarīgi norādīt precīzus autovadītāja datus un auto saņemšanas informāciju. Piemēram, ja mašīnas saņemšana paredzēta no lidostas, tad rezervācijas pieteikumā nepieciešams norādīt lidojuma numuru un ierašanās laiku, tādējādi iznomātājs būs informēts gadījumā, ja lidojums aizkavējas un nepieciešams uzgaidīt. Tāpat, veicot rezervāciju, ieteicams uzmanīgi apskatīt, kas ir iekļauts nomas piedāvājumā, lai pasargātu sevi no nepatīkamiem gadījumiem, kad cerētais neatbilst realitātei.

2.Auto nomas noteikumu ignorēšana

Vēl viena regulāri novērota kļūda ir auto nomas noteikumu ignorēšana. Cilvēki bieži nepievērš uzmanību noteikumiem, kā rezultātā mēdz būt neapmierināti ar sniegto pakalpojumu, kaut gan paši nav iedziļinājušies darījuma noteikumos. Ieteicams sevišķi rūpīgi pievērst uzmanību noteikumiem, kas regulē drošības naudas apmērus, vecuma ierobežojumus un apdrošināšanas gadījumus. Ja plānojot ceļojumu paredzēts ar nomas automobili doties ārpus valsts robežām, svarīgi pārliecināties vai noteikumos tas ir atļauts.

3.Instrukcijām neatbilstoša auto saņemšana

Līdzīgi kā ar darījuma noteikumu ignorēšanu, cilvēki mēdz nelasīt arī instrukcijas, kurās norādīta informācija par to, kā pareizi saņemt auto. Ieteicams pievērst uzmanību dokumentu sarakstam, kuri vajadzīgi pie saņemšanas. Nereti instrukcijās minēts, ka, piemēram, vārdam auto vadītāja apliecībā jāsakrīt ar uz kredītkartes norādīto vārdu, no kuras veikta rezervācijas apmaksa. Saņemot spēkratu, ieteicams arī nomas uzņēmuma darbinieka klātbūtnē pārbaudīt, vai tam nav bojājumu un skrāpējumu. Ja redzami defekti, vēlams tos fiksēt, saglabājot foto kā pierādījumu.

4.Instrukcijām neatbilstoša auto nodošana

Būtiski pārliecināties par automašīnas tehnisko stāvokli ir ne tikai saņemot to, bet arī nododot ieteicams veikt foto un video fiksāciju, kas var pasargāt no strīdu risināšanas. Tāpat tiešsaistes auto nomas platformas piedāvā ērtu iespēju mašīnu nodot citā vietā, nekā tā tika saņemta. Arī par šo aspektu ceļotāji bieži aizmirst un spēkratu aizved nodot neatbilstošā vietā. Veicot mašīnas rezervāciju, ieteicams jau laikus ieplānot sev ērtāko automobiļa nodošanas vietu un norādīt to pieteikumā.

5.Auto nomas tiešsaistes platformu neizmantošana

Bieži novērota ceļotāju kļūda ir izvairīšanās no auto nomas brokeru un tiešsaistes platformu izmantošanas. Patiesībā izdevīgākas cenas var saņemt tieši ar šo brokeru kompāniju starpniecību, kurām ir īpašie akciju piedāvājumi no nomas uzņēmumiem un citiem partneriem. Papildu tam, tiek nodrošināts klientu serviss, garantijas, kā arī palīdzība, ja noticis kāds neparedzēts gadījums.

Recent News & Insights
News

SIA “Booking Group Corporation” valdes priekšsēdētājs Alens Baibekovs: “Viss sasniegtais nācis ar smagu ikdienas darbu – strādājam nozarē jau 15 gadus un sajūtas, ka beidzot “lidojam”, joprojām nav. Kādreiz priecājāmies par vienu pasūtījumu dienā, pagājušajā gadā pasūtījumu skaits caur mūsu platformu jau tuvojās miljonam, bet viegluma sajūtas joprojām nav. Bija ne viens vien brīdis, kad sāc zaudēt ticību, ka tev izdosies. Un recepte šādos brīžos ir viena – sakost zobus, katru dienu braukt uz darbu, darīt rutīnas lietas un strādāt, strādāt, strādāt.”

News

Kā liecina auto nomas tiešsaistes platformas “EconomyBookings.com” apkopotā statistika, latvieši ieņem 20.vietu pēc auto nomas pakalpojumu izmantošanas biežuma Eiropā. Tāpēc, lai padarītu auto nomas procesu vienkāršu un saprotamu, “EconomyBookings.com” eksperti apkopojuši biežāk novērotās kļūdas, no kurām izvairīties, nomājot automobili.

News

Lielākajai daļai jeb 82% Latvijas iedzīvotāju, kas strādā vadošajos amatos, svarīgākais nomas auto izvēles kritērijs ir izdevīgākā cena. Tas noskaidrots uzņēmuma “Booking Group Corporation” platformas EconomyBookings.com pasūtītajā iedzīvotāju aptaujā, kas veikta šā gada martā.